Oferta

DEZYNFEKCJA PRZEZ OZONOWANIE

Ozonowanie w walce z koronawirusem

 

Koronawirus 2019-nCoV

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.
Choroba wybuchła w grudniu 2019 r. w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Choroba rozprzestrzeniła się na >60 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m. in. na Włochy, Niemcy, Francję, Finlandię.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Nowy koronawirus SARS-Cov-2 jest wirusem osłonkowym. SARS-CoV-2 podobny jest do koronawirusów, które wywołują SARS i MERS.

Koronawirus 2019-nCoV najprawdopodobniej pochodzi od zwierząt, teraz rozprzestrzenia się poprzez kontakt ‚osoba – osoba’, czyli drogą kropelkową.
Przy kaszlu lub kichaniu w kropelkach wydzieliny wirus może być około 2 m od chorego. W zależności od materiału i warunków, koronawirusy mogą utrzymywać się od 3 godzin do nawet 9 dni! (Journal of Hospital Infection) . Czyszczenie i mycie brudnych powierzchni przed dezynfekcją jest najlepszą praktyką prewencyjną przed COVID-19 i innymi wirusami w otoczeniu człowieka. Należy jednak zacząć od najprostszej metody dezynfekcji, a więc mycia rąk. Dokładną instrukcję znajdziecie Państwo na stronie Głowengo Inspektoratu Sanitarnego https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak

Dezaktywacja koronowirusa przez ozonowanie

Ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, jest skuteczniejszy niż inne dezynfektanty. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa promieniowanie UV i filtry HEPA. Budowa nowego koronawirusa jest bardzo podobna do SARS. Badania naukowe wskazują, że ozon jest w stanie zniszczyć SARS. Wyniki badań przeprowadzonych przez Institute of Virology w Hubei (Chiny) potwierdziły skuteczność ozonowania w niszczeniu nowego koronawirusa 2019-nCoV.

Wirusy osłonkowe są bardziej wrażliwe na czynniki fizyko-chemiczne niż wirusy bezosłonkowe. Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym i jest wrażliwy na ozonowanie.

Ozon jest dedykowany do stosowania w zamkniętych obiektach:

  • mieszkania,

  • domy,

  • szpitale (ozon + nadtlenek wodoru),

  • ośrodki zdrowia,

  • autobusy

  • pociągi

  • pokoje hotelowe

  • biura

  • produkcja

  • czyszczenie wentylacji i klimatyzacji

Do kubatury pomieszczeń dobieramy ilość ozonatorów. Instalujemy generatory o wydajności od 9 do 80 gramów ozonu na godzinę.

W realizacjach, dotyczących dużych kubatur, instalujemy generatory o łącznej wydajności 100 g ozonu i większej. Oferta cenowa przedstawiana jest indywidulanie, ze względu na konieczność wykonania obliczeń, dotyczących kubatury, uzyskania pożądanego stężenia ozonu, czasu ekspozycji, uwarunkowań  technicznych obiektu.

Mając na uwadze czas pracy wielu firm i instytucji, który uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu ozonowania w godzinach dziennych, oferujemy swoje usługi także w czasie nocnym oraz w niedziele i święta.

LITERATURA

https://www.researchgate.net/post/Can_we_cure_corona_virus_Chinese_Novel_corona_virus_infection_using_ozone_therapy

http://www.china.org.cn/opinion/2020-02/26/content_75747237_4.htm

https://clinmedjournals.org/articles/jide/journal-of-infectious-diseases-and-epidemiology-jide-6-113.php?jid=jide

https://www.thailandmedical.news/news/ozone-can-be-used-to-destroy-the-new-coronavirus-and-disinfect-areas

http://www.triroc.com/sunnen/topics/sars.html

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/01919510902747969?src=recsys

https://warsztat.pl/dzial/18-warto-wiedziec/artykuly/prof-dr-hab-stanislaw-ignatowicz-ozonowanie-to-dzi,70843

sprzatanie-bialystok.pl

Sprzątamy lepiej niż po znajomości

15-587 Białystok
Ul. Oceaniczna 10

Kom: +48 516 227 165
COPYRIGHT© 2019 sprzatanie-bialystok.pl. Zaprojektowane przez  Prograffing.pl